Weblog o tvorbě stránek

Weblog nejen o tvorbě stránek a internetu

28.04.2017 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Jak kvalitní fotky pro webové stránky?

Fotky pro webové stránky Jak moc kvalitní fotky jsou pro webové stránky potřeba? No přece vždy ty nejlepší !!
Tuto otázku by si měl položit každý, kdo chce provozovat vlastní webové stránky. A protože kvalita fotek pro stránky výrazně ovlivňuje jejich vzhled, trochu tuto otázku rozeberme.
Při zadání výroby našich stránek požadujeme po výrobci stránek aby byly hezké, líbivé, aby prodávaly.. Potom ale výrobci dodáme fotky pro umístění na stránky pořízené z našeho mobilního telefonu, vždyť přece máme ten nový, nejlepší co fotí "fakt dobře". No, nic proti focení z mobilu, ale pořídit "použitelné" fotky z mobilního více ..


16.05.2016 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Responzivní weby podruhé

Responzivní webdesign Není to až tak dlouho, co jsme s údivem zírali na sedmnáctku plochý LCD monitor a kochali se jeho velikostí a prostorem. Bomba, krásný veliký monitor, to už mám napořád.. a dnes? Takovej hajzl malej, dyk na tom není nic vidět..
A pak to přišlo. První chytré mobilní telefony s barevnou obrazovkou a webovým prohlížečem. Potom nástup větších rozlišení a podpora prohlížečů v plné palbě a s tím i potřeba podpory responzivního  - mobilního zobrazení, protože současné stolní monitory jsou i tak více ..


06.05.2015 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Proč tvořit responzivní weby - responzivní webdesign?

Responzivní web Protože svět počítačů jde neúprosně dopředu čím dál rychleji, výrobci hardware se předhánějí ve výrobě nových zařízení v podobě tabletů, chytrých mobilních telefonů, hodinek apod. Pryč jsou časy, kdy se prohlížení webových stránek omezovalo pouze z desktopového monitoru. Dnes je na trhu nepřeberné množství zařízení s obrazovkami různých rozlišení, které lidé běžně používají.

Prohlížení webových stránek pomocí mobilních zařízení, jako jsou mobily a tablety, již dnes celkem slušně více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Mikrostránky - neboli microweby používat nebo ne?

Co jsou mikrostránky ? Mikrostránky, neboli také microsite jsou v podstatě webové stránky jako každé jiné, bývají však zpravidla zaměřeny pouze na jedno, nebo skupinu podobných klíčových slov. V praxi to znamená propagaci určitého typu zboží, služby nebo tématu. Toto řešení je vhodné tam, kde není možné např. na hlavních firemních stránkách dostatečně dané téma zvýraznit, nebo firemní web nemá právě nejvhodnější více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Jak jsem sháněl odborníka na www

No ja mu volal, von jako nejdriv, ze nemá cas tak rikam, jako ze si priplatim..tak to se hned chytil a ze prej kdy tam prijedu..ja povidam, ze nemuzu a von hned, ze teda taky neprijede a co si prej myslim..jako ze ma hodne praace a kdesi cosi no tak jsem tam musel jet.. tak jsem tam prijel..vsude samy pocitace..popelnik nahulenej pod strop..fsude kocki..a uprostřed ajtik s cigarem v hube..prej více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Nebojte se nakupovat na internetu

Tvorba www stránek Stále se setkáváme s historkami o tom, jak někdo naletěl při nákupu přes internet podvodníkovi a místo přehrávače, či mobilního telefonu dorazila dlažební kostka, či brambory.  V lepším případě zboží jen nedorazí. Těmto podvodným praktikám lze celkem snadno předejít, pokud dodržíte pár základních více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Placená reklama www stránek - jak nenaletět?

Tvorba www stránek Tak jako výrobek může mít vlastní reklamu v některém z médií, tak i www stránky se mohou lépe zviditelnit na vyšších pozicích, či zvýhodněných a dobře viditelných místech formou placené reklamy. Znáte to.. Dobrý den.. jsme mobilní operátor a nabízíme Vám tarif za výhodnou cenu.. půjčku.. levnou knihu..
Ale najednou se ve sluchátku ozve: Dobrý den, nabízíme Vám lepší placenou reklamu Vaší firmy (Vašich stránek) na našem na světě jediném a nejlepším internetovém portálu či vyhledávači (o více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Kdo nám vyrobí webovou prezentaci?

Tvorba www stránek Pokud stojíte před rozhodnutím od které firmy si nechat vyrobit www stránky je potřeba být na pozoru. Je to stejné, jako vybrat firmu, která Vám postaví rodinný dům. Firem poskytujících  tvorbu stránek je dnes spousta, více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Formáty obrázků pro webové stránky

Tvorba www stránek Jistě jste se někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali na své webové stránky vložit obrázek či foto. Dnes si řekneme ve kterých případech a jaké formáty obrázků jsou pro internetové prezentace grafiku a webdesign nejvhodnější. Začněme tím, jaké více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Návštěvníku řekni mi co hledáš?

Tvorba www stránek Člověk je tvor zvídavý a na internetu to platí dvojnásob. Dnes je internet natolik rozsáhlý, že bez vyhledávacích mechanizmů už to ani není možné. Když už návštěvník na naše stránky z nějakého důvodu zabrousí, třeba proto, že zadal klíčové slovo do vyhledávače, našel nás na předním výpisu, paráda, klik a je u nás. Přišel k nám, protože hledal a našel. Co dál?..

Návštěvník se více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Milovaní i nenávidění vyhledávací roboti

Tvorba www stránek Vyhledávací roboti jsou ať chceme či nikoliv, důležitou součástí prostředí internetu. Dnes si povíme co jsou vůbec zač a jaký vliv mají na úspěšnost - neúspěšnost našeho webu ve vyhledávacím prostředí.
více ..


27.06.2012 Autor: Jiří Chabera Celý článek

Statické či dynamické www stránky?

Tvorba www stránek Nové stránky dnes přibývají jako houby tehdy po havárii v Černobylu. To jste mohli jít na houby do lesa s nůší a kosou. Dnes se podíváme na různé typy webových prezentací podle možnosti správy. Nejdříve si však ujasněme co se pod těmito magickými slůvky skrývá.
 
Jak je již více ..


+420 605 898 007

Jméno:

Heslo: